Woda jest nieodłącznym elementem codziennego życia. Używamy jej do picia, przygotowania posiłków, codziennych zabiegów higienicznych itp. Studnie głębinowe zagwarantują Ci stały dostęp do do czystej wody prosto z warstwy wodonośnej. Woda z wodociągu sporo kosztuje, a korzystanie z wody pochodzącej za studni nic nie kosztuje. Posiadając studnie wiercone macie dostęp do bieżącej wody, na wypadek awarii wodociągu.

studnie głębinowe

Kashif Mardani / Flickr.com (CC BY 2.0)

Studnia wiercona krok po kroku

Aby powstałą studnia głębinowa należy wywiercić za pomocą specjalnych urządzeń, otwór w ziemi. Dzięki temu, będzie można wydobywać wodę znajdującą się na głębokości 20 m. Korzystanie ze studni to alternatywa wobec korzystania z wody wodociągowej. Specjalne maszyny wiercą otwór poniżej warstwy wodonośnej, które są odporne na skażenia wody. Woda ma dobre walory smakowe i zapachowe.

Studnia ze strefą filtracyjną

Studnie głębinowe powinny być wykonane z zastosowaniem specjalnej rury osłonowej. Dzięki temu, zanieczyszczenia pozostają odcięte od wody. Po uzyskaniu określonej warstwy wodonośnej, ekipa montuje rury studzienne, a potem przysypuje je żwirem, aby stworzyć strefę filtracyjną. Na koniec należy opuścić pompę głębinowa i wybudować górną obudowę.

Studnia głębinowa zamiast kopanej

Studnia wiercona, inaczej studia głębinowa umożliwia wydobycie wody z warstw wodonośnych na głębokości około 15-20 m. Otwór wiertniczy wierci się specjalnym sprzętem. W Polsce najpopularniejszym rodzajem studni są studnie kopane, czyli studnie zbudowane z kręgów betonowych. Do ich wykonania wystarczają małe koparki. Można kopać je też ręcznie. Mają one zazwyczaj głębokość około 4 m.

Studnie głebinowe – województwo podlaskie, warmińsko mazurskie i mazowieckie

Mieszkasz w okolicach takich miejscowości jak Białystok, Łomża, Zambrów i potrzebujesz studnie głębinową? Firma Alkrusz oferuje swoje kompleksowe usługi obejmujące studnie głębinowe na terenie województwa podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. Swoje usługi firma świadczy od 1994 roku. Posiada profesjonalny sprzęt i wykwalifikowanych pracowników. To lider w pracach geologicznych i geotechnicznej, dlatego studnie głębinowe to ich specjalność. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą firmy na stronie alkrusz.pl.