Aby móc cieszyć się pięknym i jednocześnie zadbanym ogrodem najpierw należy zając się jego projektowaniem. Projektowanie ogrodów jest kluczową sprawą, jeśli chcesz mieć w ogrodzie porządek i ład. Warto zastanowić się nad tym jakie elementy, chcesz w nim pomieścić. Ważna jest także wielkość ogrodu, ponieważ od wielkości w głównej mierze będzie zależało jakie elementy się w nim zmieszczą. Warto zdecydować się na jeden konkretny styl ogrodu. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z architekta krajobrazu, który pomoże w aranżacji ogrodu i dobierze najlepsze rośliny.

projektowanie ogrodów

Passel CC 1.0

Projektowanie ogrodów krok po kroku

Jeśli Twój ogród ma być miejscem spotkań znajomych lub rodziny warto podczas projektowania ogrodów pomyśleć o dużym tarasie wypoczynkowym . Może warto zainwestować w dużą altankę, która ochroni przed nadmiernym słońcem czy wiatrem? A może wystarczy komplet mebli ogrodowych? Możesz stworzyć w swoim ogrodzie kuchnię ogrodową lub miejsce na ognisko lub grilla. Wszystko zależy od Twoich preferencji. Warto przemyśleć takie rozwiązania na samym początku.

Zakładanie ogrodu dekoracyjnego czy rekreacyjnego?

Przed wizytą o projektanta czy osoby zajmującej się aranżacją krajobrazu, zastanów się także czy Twój ogród ma spełniać wyłącznie funkcję dekoracyjno-wypoczynkową czy może też rekreacyjną? Tuż obok ogrodu możesz posadzić sad lub założyć ogród warzywny. Możesz też zdecydować się na zagon z ziołami lub kilka krzewów owocowych. Jeśli lubisz aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu warto zastanowić się nad boiskiem sportowym lub basenem. Takie inwestycje są jednak stosunkowo drogie, dlatego warto przemyśleć taką decyzję dokładnie. Jeśli masz lub planujesz mieć dzieci może warto pomyśleć o kąciku zabaw dla maluchów?

Projektowanie ogrodu tradycyjnego czy nowoczesnego?

Styl ogrodu powinien pasować do architektury domu. Jeśli będzie się różnił, to nie szkodzi, lecz postaraj się uniknąć efektu karykaturalnego. Wybierając styl warto uwzględnić wielkość działki i swoje możliwości czasowe. Ogród należy pielęgnować, aby na dłużej zachował piękny wygląd. Jeśli wychodzisz z pracy po 20, raczej nie znajdziesz czasu na regularne prace w ogrodzie. Wówczas zdecyduj się na ogród naturalny i minimalistyczny.

Zakładanie, projektowanie i pielęgnowanie ogrodu z specjalistami

Firma „Ever-Green” zajmuje się projektowaniem ogrodów przydomowych, parków, placów zabaw – zielni przyulicznej i miejskiej. Poza tym, wykonuje inwentaryzacje zieleni, rewaloryzacje zabytkowych założeń ogrodowych, opracowania dendrologiczne oraz opinie z zakresu architektury krajobrazu. Pracujący tu architekt krajobrazu posiada wieloletnie doświadczeniem zarówno w projektowaniu zieleni publicznej jak i indywidualnej. Tworzone ogrody są piękną i urokliwą przestrzenią odpoczynku, wyciszenia, harmonii i natury. Firma działa na terenie województwa podlaskiego oraz całego kraju. Zapraszam do zapoznania się z ofertą Even-Green na stronie www.ladneogrody.com.pl.