Komputery przemysłowe znajdują zastosowanie w niemal każdym większych przedsiębiorstwie, w firmach, fabrykach, urzędach i instytucjach. Przemysł korzysta z urządzeń takich jak monitory dotykowe, panele operatorskie, infokioski, panele hmi, monitory przemysłowe czy komputery panelowe. Wyróżnia je szybki dostęp do informacji i przystępność obsługi. Urządzenia przemysłowe są o wiele bardziej wytrzymałe i solidne, dlatego sprawdzają się w trudnych warunkach.

komputery przemysłowe

Passel.co CC BY 3.0

Do czego przydają się komputery przemysłowe?

Producenci komputerów przeznaczonych do pracy w utrudnionych warunkach sprawdzają się zarówno w pomieszczeniach produkcyjnych, jak i w halach magazynowych. Komputery przemysłowe mogą stanowić część większego systemu. Są wykorzystywane do gromadzenia informacji, analizy danych, kontroli określonych parametrów i wielu innych czynności. Zazwyczaj komputery przemysłowe współpracują z innymi urządzeniami, co wymaga wcześniejszej integracji. Sprawdzają się w monitoringu i wizualizacjach.

Infokioski

Infokioski to nic innego jak nowoczesne wolnostojące urządzenia, umożliwiające korzystanie z usług teleinformatycznych.Infokioski mogą znajdować się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Dzięki solidnemu wykonaniu urządzenia są odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale też zróżnicowane warunki atmosferyczne. Nowoczesny wygląd infokiosów sprawia, że ładnie wpisują się w infrastrukturę otoczenia. Inwestycja w infokioski to połączenie zarówno estetyki z funkcjonalnością.

Monitory dotykowe

Monitory dotykowe występują w wielu rozmiarach matryc, aby bez trudu dobrać najlepszy. Są to urządzenia uniwersalne. Zapewniają funkcjonalność w halach produkcyjnych, zakładach pracy, centrach handlowych. Pozwalają na szybie znalezienie danej informacji. Przyciski na obudowie pozwalają na regulację wyświetlanego obrazu. Monitory dotykowe przemysłowe mają bardzo czytelny i wyraźny obraz, dzięki czemu ułatwia to pracę w najtrudniejszych warunkach.

Panele operatorskie dla fachowca

Panele operatorskie to urządzenia służące do wizualizacji i sterowania procesami przemysłowymi. Wystarczy dotyk palca, aby specjalistyczna maszyna skończyła pracę, lub przeszła do kolejnego etapu. Panele operatorskie umożliwiają integrację wszystkich procesów do jednego układu, dzięki czemu praca est prosta i szybka. Panele operatorskie mają solidne obudowy wykonane ze stli nierdzewnej, dzięki czemu sprawdzą się w trudnych warunkach pracy.