Odpoczywamy albo relaksujemy się śpiąc, oglądając telewizję czy obcując z przyrodą. Są również takie osoby, które relaksują się korzystając z dóbr kultury takich jak np. teatr, oglądając film w kinie czy słuchając muzyki klasycznej wykonywanej przez orkiestrę w filharmonii. Jeszcze inni odwiedzają kino lub bibliotekę.

książnica podlaska

Nefmm / Wikimedia CC BY SA 3.0

Teatr Lalek

W Białymstoku znajduje się osławiony Teatr Lalek, dzięki któremu miasto okrzyknięto polskim centrum sztuki lalkarskiej. Dla widzów, którzy jak za czasów starożytnych, przeżywają swoje katharsis w kontakcie z prawdziwą sztuką widzianą na scenie Teatr Dramatyczny oraz teatry prywatne przygotowują arcydzieła literatury światowej.

Opera i Filharmonia Podlaska

Tym, którzy pragną spędzić wieczór z muzyką Białystok zaprasza do swojej filharmonii. Mieszkańcy Białegostoku marzą, że pewnego dnia w ich mieście stanie Europejskie Centrum Muzyki i Sztuki. W jego skład wchodzić będą Opera i Filharmonia Podlaska, teatr lalek i multikino.

Kino Helios

Ich marzenia mają swoje fundamenty w rzeczywistości, ponieważ Władze Miasta wraz z Urzędem Marszałkowskim planują budowę takiego właśnie obiektu. Miasto posiada dwa kina „Helios”- Atrium Biała i Alfa Centrum. Pierwsze z kin dysponuje 8 salami i ma 1705 miejsc, drugie liczy 7 sal i 1200 miejsc.

Książnica Podlaska

Do ośrodków kultury w Białymstoku należą również: słynna biblioteka – Książnica Podlaska oraz biblioteka uniwersytecka. W Białymstoku, osoby starsze nie muszą wychodzić z domu i mogą korzystać z biblioteki Fundacji Edukacji i Twórczości, która oferuje „Książkę na telefon”.